Znajdź swój talent i zmień swoje życie na lepsze!

opycha.pl

Nawet największe beztalencie ma jakiś talent, tylko musi go znaleźć! Znasz swoje mocne strony? Nie umiesz śpiewać, malować, ani tańczyć? Nic nie szkodzi. Z pewnością masz inny talent, tylko jeszcze go nie dostrzegasz. Znajdź go jak najprędzej, żeby nie tracić więcej czasu i pieniędzy na rozwój w dziedzinach, które nie są twoją mocną stroną. Poświęć trochę czasu na odszukanie swojego talentu i dojdź w nim do perfekcji, zamiast na ślepo uczyć się czego popadnie i być we wszystkim przeciętniakiem.

znajdź swój talent i zmień swoje życie, jak znaleźć swoje mocne strony

zdjęcie pochodzi z serwisu freestocks.org

Talent to nie tylko gra na fortepianie

Wiesz, że „szukanie dziury w całym” też może być talentem? To zdolność krytycznego myślenia. Dotychczas nazywałeś takie osoby marudami, a tu proszę, zdolni ludzie! Red Lipstick Monster wiedziała, że jest dobra w robieniu makijażu. Robią go miliardy kobiet na świecie, każdego dnia! Nie każda jednak robi to tak dobrze. Dlatego RLM odnosi taki sukces na You Tube. Dostrzegasz już, do czego zmierzam? Coś pozornie bez znaczenia okazało się nieoszlifowanym diamentem! Spójrz na siebie bardziej łaskawym okiem. Wewnętrzny krytyk ciągnie Twoją samoocenę w dół. Myślisz, że nie masz zdolności. Ucisz go. Spójrz na siebie obiektywnym okiem. Jeśli to dla ciebie za trudne, to napisz w komentarzu jakie masz wątpliwości. W ten sposób znajdziesz obiektywne źródło informacji.

Talent może być artystyczny i zarobisz na dziełach sztuki. Istnieją też talenty mniej oczywiste. Dobrze delegujesz zadania? Będziesz świetnym kierownikiem!

 

Możesz znaleźć swój talent za pieniądze

Szybko i za pieniądze możesz wykupić badanie „Clifton Strenghts Finder” (potocznie „Test Gallupa). Jego celem jest odnaleźć twoje mocne strony. Jego dystrybutorem jest Instytut Gallupa (stąd potoczna nazwa). Przewiduje on 34 talenty, a pierwotnym celem było zwiększenie efektywności w pracy. Wiele osób twierdzi, że zmienił on całe ich życie. Stronę internetową Instytutu Gallupa z badaniem znajdziesz tutaj. Nie kupuj testu w ciemno! Odsłuchaj wywiad z certyfikowanym coach’em, który „rozszyfrowuje” wynik badania i podpowiada jak go wykorzystać. Wywiad znajdziesz tutaj. Mówi on o bardzo ważnych rzeczach.

Możesz poszukać talentu za darmo!

Darmową opcją jest m. in. „Test 16 osobowości”. Mówi się, że to mniej rozwinięty, ale darmowy odpowiednik „Testu Gallupa”. Znajdziesz tam kilkadziesiąt pytań z różnych dziedzin. Gdy odpowiesz na nie wszystkie, otrzymujesz wynik z opisem, zupełnie za darmoszkę. Czy to działa? Ja zrobiłam „Test 16 osobowości” i po przeczytaniu opisu zbyt wiele się u mnie nie zmieniło. Ta opcja bardziej pokazuje cechy charakteru niż faktyczne uzdolnienia. Zrób test, jeśli masz czas. Kto wie, może u Ciebie się lepiej sprawdzi.

Chcesz się dowiedzieć jakie są twoje mocne strony? Zastanów się co lubiłeś robić, gdy byłeś dzieckiem? Dzieci chętnie robią to, do czego mają talent. Obserwuj swoje otoczenie. Uważnie słuchaj o jaką pomoc proszą cię inni. Nie puszczaj mimo uszu ich słów „bo ty zrobisz to lepiej”. Jak byłam mała, to pisałam w zeszytach „mini książki”. Usłyszałam też od koleżanki z pracy, że lubi czytać moje służbowe mejle i jak napiszę książkę, to ona ją chętnie kupi. Dzisiaj prowadzę bloga i zaczynam mieć z tego profity. Rozumiesz, o co mi chodzi? 😉 Pamiętaj, nie musisz czekać, aż ktoś ci powie jakie są twoje mocne strony. Zapytaj o to sam! Nie radzę pytać o to mamy, babci czy reszty rodziny. Zapytaj przyjaciół jeśli masz pewność, że będą szczerzy. Koniecznie podpytaj też w pracy. Proś wszystkich, aby nie ściemniali. Ważne są szczere, obiektywne odpowiedzi. W czym według nich jesteś dobry?

Ktoś powiedział, że jesteś nieudacznikiem? Zapomnij o tym i zapytaj kogoś innego o swoje mocne strony!

 

Jak skorzystasz, gdy znajdziesz swój talent?

Znasz już swoje talenty? Zmień swoje życie na lepsze. Możesz stać się człowiekiem sukcesu! Znajdź pracę, w której je wykorzystasz. Staraj się o wyższą pensję, bo teraz masz lepsze kompetencje. Twoja pewność siebie wzrośnie. Przestaniesz czuć się jak przeciętniak. Poprawi się atmosfera w domu, bo wyręczysz bliskich w czymś, co tobie przychodzi łatwiej niż im. Uwierz, będą ci bardzo wdzięczni! Możesz też wykorzystać zdolności w celach charytatywnych. Dobro powraca!

Nie bój się, że szukanie talentów to strata czasu, pieniędzy i robienie z siebie pajaca. Czas i pieniądze tracisz nie znając swoich zdolności. Wyobraź sobie ile możesz osiągnąć, jeśli skupisz się na rozwijaniu swoich mocnych stron?

Lepiej rozwijać swój talent i dojść do perfekcji, niż uczyć się byle czego i być w tym miernotą!

To jak, będziesz dalej tkwić w miejscu, zamiast rozwijać się w odpowiednim kierunku? Mam nadzieję, że podejmiesz słuszną decyzję!

5 1 głosuj
Oceń wpis
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Opinie w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Kosą po patelni
5 lat temu
Oceń wpis :
     

A jak ktoś jest wszechstronnie uzdolniony jak ja? 🙂 Wiele razy już w życiu odkrywałem coś nowego – rozwijałem i realizowałem. Najgorsze to stać w miejscu i czekać aż coś się samo zrealizuje. Chcesz, czujesz że tak to rób.

2
0
Chętnie poznam twoje zdanie, zostaw komentarz!x