Wybory prezydenckie 2020 – dlaczego nie będę głosować?

opycha.pl

Czy Polacy pójdą w maju do urn? Panie, a kto to przewidzi… pójdą albo nie. Ja też jeszcze nie wiem. Ale wiosna wcześnie w tym roku, to pewnie na działce będę siedział. Ja się w politykę nie mieszam. Nie mam z tym nic wspólnego, gazet nie czytam, telewizji nie oglądam, bo mi tylko ciśnienie podnoszą. Że co? Że internety? A panie, ja tych internetów to nie umiem, dzieciaki mnie nauczyły fejsbuka i instagramów, ale poza tym to ja tam nie wiem gdzie klikać, tyle mi starczy…

wybory prezydenckie 2020 dlaczego nie pójdę głosować

Obraz Ulrike Leone z Pixabay

Poza tym ja nie mam kandydata…

Panie, od lat te same gęby. Ubeki, Esbeki i konfidenci. No bo kto inny się pcha do polityki? Na tym świecie same k… i złodzieje. Ten już był i kradł, tamten też za darmo nie robił.

Ale jaki nowy, ten z tefałenów? Ale co on w ogóle, po co, źle mu było w tej telewizji? No to teraz zobaczymy, czy „ma talent!”… Po co on tam się pcha do tej polityki, tam już nikogo nowego nie potrzeba, tam nowego nie dopuszczą do koryta!

Ale że co zmienić? Jak zmienić?

A źle mi jest? Dzieci mam, pińcet od sztuki dostaję. A, że to idzie z pana podatków, a pan sam dzieci nie masz? A nie, to coś żeś chyba pan źle zrozumiał. To nie z podatków, to z budżetu państwa. To państwowe pieniądze, nie z podatków! Z podatków to idą na te.. no, na te… w sumie to już nie pamiętam na co, ale na pewno na coś ważnego! A tak w ogóle to źle panu jest? Robotę pan masz, to się pan ciesz. Ludzie już nie pamiętają jak za komuny było… A że dzieci pan nie masz to nie moja wina, ja nie będę pana uczył jak się dzieci robi.

Ale jaka służba zdrowia? Mnie to nie dotyczy…

Nie, mówię przecież wyraźnie, mnie to nie dotyczy. Ja nie choruję. Do lekarza nie chodzę, bo kolejki długie, to co się będę pchać, jeszcze mi coś znajdą. A, czy raka się nie boję? Nie, panie, czego tu się bać? Ja to raka nie mam, dzieci zdrowe dzięki Bogu, mam siłę wstać do roboty, wieczorem piwko wypić, to co się będę martwić na zapas. A że sąsiad ma chore dziecko? A to mnie nie dotyczy, co ma mnie dotyczyć… Na zagramaniczne wakacje miał w zeszłym roku, to niech leczy prywatnie.

Panie, a tak w ogóle to co żeś się pan uczepił tego prezydenta?

Tera to żeś pan wymyślił, prezydenta się zachciało… Przecież ja gupi nie jestem, wiem, że to sejm i senat głosują, a prezydent tylko przyklepuje. Co ja tam będę się fatygował do urny, jak to tylko na pokaz. A, że na pokaz, a angielskiego nie zna? A to mało już wstydu było? Ten pijany chodził, tamten Szoguna przyzywał. Ja to jak każdy, najbardziej lubię te piosenki, które już gdzieś słyszałem. Przynajmiej wiem czego się spodziewać…

A, o internetach żeś pan wspomniał, to się pan zastanów…

Jak tera by zaczęło być chociaż trochę normalnie, to skąd by ludzie brali materiał na te wszystkie śmieszne obrazki, czekaj pan, jak to się nazywało… Memy? A ten z przesuwaniem palcem pod okiem już pan widziałeś? Nie? To zara panu pokażę, popłakałem się ze śmiechu! Widzisz pan, przynajmniej jedna dobra rzecz. Bo ta polityka to mnie nie dotyczy, ale chyba każdy lubi, jak jest wesoło, no nie?

5 2 głosy
Oceń wpis
Subskrybuj
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Opinie w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Miejska Pustelniczka

… prawie zawsze chodzę do wyborów, bo nie chcę, żeby inni wybierali za mnie … na szczęście w tych wyborach mam kandydata, który może nie jest idealny, ale bardzo go cenię …

blogierka
4 lat temu
Oceń wpis :
     

Wpis nie dla wszystkich bo częśc nie skuma ale jest BOSKI! <3

Kamila
Kamila
4 lat temu
Oceń wpis :
     

To prawda, chyba nie każdy skuma o co biega w tym wpisie 😉 Ja jak jeszcze mieszkałam w Polsce, to na wybory chodziłam. Teraz nie biorę w nich udziału, bo od 14 lat w Polsce nie mieszkam, i nie planuję powrotu, więc uważam, że nie powinnam mieszać się w politykę kraju, z którego wyjechałam dawno temu. Po prostu sama nie chciałabym, żeby ktoś inny wybierał mi władzę, więc i ja nie chcę wybierać władzy komuś. Z tego co widzę w internetach jest to raczej dość niepopularna opinia wśród Polonii.

6
0
Chętnie poznam twoje zdanie, zostaw komentarz!x