Rozgrzewający napój czekoladowy z nutą chilli

11 stycznia 2018opycha.pl

Sięgasz w markecie po gorącą czekoladę w proszku? Może lepiej warto spróbować zrobić taką w domu? Ja proponuję rozgrzewający napój czekoladowy z nutą chilli. Jeśli już próbowałeś mojej pikantnej wołowiny z czekoladową nutą to wiesz, że chilli i czekolada mogą stworzyć fantastyczny duet. Taką gorącą czekoladę proponuję wypić w ramach deseru, bo jest nie tylko słodka, ale też niestety trochę kaloryczna (miód, mleczko kokosowe, czekolada...). Na chłodne dni jak znalazł! Proponuję więc, abyś przygotował sobie taki rozgrzewający napój,usiadł do laptopa i poczytał moje felietony, w końcu każdemu należy się chwila relaksu!

Rozgrzewający napój czekoladowy z nutą chilli

Rozgrzewający napój czekoladowy z nutą chilli

Ilość porcji: 1 osoba

Stopień trudności: proste

Składniki

  • szklanka mleka
  • 80 ml mleczka kokosowego (pół małej puszki)
  • papryczka chilli
  • 3 rządki gorzkiej czekolady
  • miód (ja dałam 1 łyżeczkę)

Sposób przygotowania

  1. Do rondelka wlej mleko krowie i kokosowe, a także przekrojoną w poprzek na pół papryczkę chilli. Podgrzewaj na jak najmniejszym ogniu.
  2. Gdy płyn zacznie puszczać bąble, dodawaj stopniowo kostki czekolady, cały czas mieszając. Powinna się rozpuścić i nie osadzać na dnie rondelka. Wyłącz ogień, poczekaj aż napój trochę przestygnie i dodaj tyle miodu, ile uznasz za słuszne - najlepiej stopniowo, aby nie przesłodzić.
  3. Wyjmij papryczkę i przelej płyn do kubka. Twój rozgrzewający napój czekoladowy z nutą chilli jest już gotowy!
Życzę smacznego - Ania
https://opycha.pl/rozgrzewajacy-napoj-czekoladowy-z-nuta-chilli/

Poprzedni post Kolejny post