Plan przygotowań na Wielkanoc 2019 (tabela do pobrania)

opycha.pl

Warto sporządzić plan przygotowań na Wielkanoc, dlatego może ci się przydać moja tabela do pobrania. Podobnie jak przy Wigilii jest sporo gotowania, sprzątania, zakupów itp. O tym, jak się do świąt wielkanocnych przygotować, żeby nie zwariować pisałam już tutaj. Przygotowałam więc tabelę, która ułatwi rozdzielenie obowiązków i monitorowanie na bieżąco co jest jeszcze do zrobienia. Jeśli rozdzielisz obowiązki na wszystkich domowników, poinformujesz ich, że wszystko jest rozpisane w tabeli, która znajduje się na lodówce, to nikt nie będzie się tłumaczył, że czegoś nie wiedział 😉 Poniżej podrzucam link, poprzez który możesz pobrać tabelę oraz krótką instrukcję obsługi.

tabela do pobrania plan przygotowań przygotowania wielkanoc 2019

Plan przygotowań na Wielkanoc 2019 – instrukcja obsługi tabeli

Tabela jest bardzo prosta w obsłudze. Najpierw oczywiście musisz ją pobrać z mojego dysku, wystarczy, że klikniesz tutaj. Następnie trzeba ją wydrukować. Ja zrobiłam tabelę w kolorze, ale jeśli względy estetyczne nie są dla ciebie najważniejsze, to oczywiście możesz ją wydrukować w wersji czarno-białej. Na początek dobrze sobie na osobnej kartce rozpisać plan przygotowań na Wielkanoc, aby wiedzieć, jakie obowiązki należy wpisać w tabelę. Teoretycznie możesz to wpisywać „na żywca”, bezpośrednio w tabelę. Jeśli wcześniej sobie wypunktujesz na oddzielnym papierze co jest w ogóle do zrobienia, to możesz uporządkować obowiązki i wpisać je w tabelkę w kolejności chronologicznej. Proponuję zacząć od spraw, za które trzeba się wziąć najszybciej po te, które mogą zostać wykonane później. Wbrew pozorom to bardzo ułatwi późniejsze działania. Jeśli nie zmieścisz wszystkich zadań w jednej tabelce, to możesz wydrukować ich więcej, wypisać zgodnie z chronologią i kolejno je podmieniać. Arkusz możesz np. powiesić na lodówce, aby każdy codziennie widział co jeszcze zostało do zrobienia. Podobną tabelkę do pobrania przygotowałam na Wigilię i pochwalę się, że sporo osób ją pobrało. Jesteś jedną z nich? Daj znać w komentarzu, czy się przydała!

Jak uzupełniać poszczególne kolumny

Jak wspomniałam, staram się robić proste tabele, aby były jak najbardziej funkcjonalne, ale też łatwe do uzupełniania. Tym razem jest tak samo. Mimo wszystko podpowiem co wpisywać w poszczególne kolumny, aby plan przygotowań na Wielkanoc był łatwy do sporządzenia, a tabelka jak najbardziej praktyczna.

Kto robi i do kiedy ma być zrobione

Tutaj wpisujesz imię osoby, która ma się zająć poszczególnymi obowiązkami oraz datę, do której wyznaczone zadanie musi zostać zrealizowane. Jeśli wszystkie obowiązki bierzesz na siebie, to wpisz tylko datę. Ja mimo wszystko zachęcam, aby w miarę możliwości dzielić się obowiązkami. Dzięki temu nie urobisz się po łokcie i usiądziesz do śniadania w lepszym humorze. Jeśli Wielkanoc organizuje kilka osób mieszkających w różnych miejscach, to tym bardziej polecam moją tabelkę. Możecie wydrukować kilka sztuk i powielić informacje w niej zawarte. Jeśli w kolumnie „kto robi i do kiedy ma być zrobione” zobaczysz, że teściowa miała zamówić białą kiełbasę do 15 kwietnia, to spokojnie możesz 16 kwietnia do niej zadzwonić, zapytać, czy zamówiła. Jeśli jej umknęło i już termin składania zamówień w sklepie minął, to zawsze zdążycie spróbować gdzieś indziej. Dzięki temu naprawdę unikniecie pierdyliarda zbędnych telefonów, a sytuacja będzie łatwiejsza do opanowania. Oszczędzisz w ten sposób nerwy i sobie, i teściowej 😉

Co jest do zrobienia

Tutaj chyba nie muszę się długo rozpisywać. „Co jest do zrobienia” to kolumna, w której wypisujesz poszczególne zadania. Może to być wspomniane zamówienie mięsa u rzeźnika czy np. umycie zastawy stojącej w witrynce. Możesz też wydrukować kilka tabel. W jednej wypisać tylko sprawy dotyczące porządków, w drugiej zakupów, w trzeciej samego gotowania. Tutaj ogranicza cię już tylko wyobraźnia i ewentualne miejsce na lodówce 😉 Jeśli zdecydujesz się na taki system, warto też zaznaczyć, która tabela czego dotyczy. Dzięki temu można łatwo łączyć obowiązki wielkanocne z tymi powszednimi. Jadąc na „normalne” zakupy zahaczyć o sklep, w którym trzeba wcześniej zamówić dobre mięso itp.

Zrobione

To chyba najprzyjemniejsza kolumna, w której tym bardziej nie muszę zbyt wiele wyjaśniać. Gdy już zadanie będzie zrealizowane, to po prostu odhaczasz je jako zrobione. Czy to będzie ptaszek, krzyżyk, uśmiechnięta buźka to już twoja sprawa.

Notatki

Na samym dole tabelki zajdziesz miejsce na notatki. Nie ma go zbyt wiele, ale notatek też raczej dużo nie będzie. Prawdę mówiąc w momencie, gdy piszę ten tekst nie bardzo nawet mam pomysł, co można tam wpisać. Mimo wszystko miejsce na notatki zawsze się może przydać. 

Do dzieła!

Myślę, że już wszystko wytłumaczyłam i raczej nie będziesz mieć problemów z rozpisaniem sobie planu przygotowań wielkanocnych w tabeli. Jeśli jednak coś przeoczyłam, potrzebujesz w czymś pomocy, to napisz w komentarzu lub wyślij mi wiadomość na kontakt@opycha.pl, chętnie pomogę! Miło mi też będzie, jeśli dasz znać po świętach, czy tabela ułatwiła ci przygotowanie się do świąt wielkanocnych.

Nie pozostaje mi nic innego, jak życzyć ci z wesołych świąt, pysznego śniadania i bogatego zająca!

0 0 głosy
Oceń wpis
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Opinie w linii
Zobacz wszystkie komentarze

Privacy Preference Center

      Advertising

      Analytics

      Other

      0
      Chętnie poznam twoje zdanie, zostaw komentarz!x