Owsianka z truskawkami

28 marca 2017opycha.pl

Jak słyszysz "owsianka" myślisz fuj? No, to najwyższy czas zmienić poglądy! Umiejętnie przygotowana ucieszy i oczy, i brzuszek. Moja owsianka z truskawkami wygląda apetycznie, prawda? Wyobrażenia na temat owsianki mamy straszne, tymczasem nie jest to pół kilograma płatków owsianych zalane wodą lub mlekiem. Owsianka musi mieć apetyczne dodatki, słodkie, może wytrawne. Same płatki nas nie uszczęśliwią, ale to, co dzisiaj proponuję owszem!

OWSIANKA Z TRUSKAWKAMI

OWSIANKA Z TRUSKAWKAMI

Ilość porcji: 1 osoba

Stopień trudności: proste

Składniki

  • 1/3 szklanki płatków owsianych
  • 1/3 mleka ryżowego lub krowiego
  • porządna garść truskawek (mogą być mrożone)
  • garść orzechów
  • pół łyżeczki miodu lub syropu klonowego

Sposób przygotowania

  1. Do małego garnuszka wsyp płatki owsiane i zalej mlekiem. Podgrzewaj na małym ogniu tak długo,aż płatki zmiękną. Jeśli używasz mleka krowiego powinieneś często mieszać w garnuszku, bo lubi się przypalać i wykipieć... Gdy już płatki zmiękną wyłączamy ogień i czekamy chwilkę, żeby przestygły,po czym dodajemy miód lub syrop klonowy i dokładnie mieszamy.
  2. Do kubka lub szklanki nakładamy warstwy. Najpierw łyżka płatków, potem odrobina truskawek, a na to ciut orzechów. Nakładamy tym sposobem np. 3 warstwy. Jeśli truskawki są duże, warto je pokroić na mniejsze kawałki.
  3. Gotową owsiankę możesz udekorować, dzięki czemu będzie jeszcze bardziej smakowita. Ja dodałam kawałek truskawki, jeszcze kilka orzechów i kwiat bratka, który jest jadalny i dodaje ekstra wrażenia wizualne!
Życzę smacznego - Ania
https://opycha.pl/owsianka-z-truskawkami/

Zapisz

Poprzedni post Kolejny post