miejsca-do-ktorych-warto-wracac

Każdy się czasem wypala. Przejada nam się praca, jesteśmy zmęczeni domowymi obowiązkami. Nie chce nam się wtedy nic, ani wstać rano do roboty, ani po tej robocie stać pół dnia przy garach… Powody są różne, tak samo z resztą, jak sposoby „leczenia” tych objawów.

miejsca-do-ktorych-warto-wracac
zapałka coffe, Długa 33 w Bydgoszczy

BO WARTO CZASEM WYJŚĆ

Mnie też czasem dotyka wypalenie. Miewam dni, że nie chce mi się kompletnie gotować, fotografować, pomysły za cholerę nie chcą przyjść. To normalne, od wszystkiego czasem trzeba odpocząć. W takich momentach lubię zabrać kogoś, kogo darzę sympatią i udać się w miasto. Wybieram wtedy albo nowe miejsca w poszukiwaniu inspiracji, albo miejsca już mi znane, które lubię, żeby dać głowie odpocząć. Ostatnimi czasy lubię też obejrzeć wystawę lub posłuchać nowej muzyki, bo każdy taki bodziec pobudza kreatywność.

KAŻDY MA SWOJE MIEJSCA

Ostatnim razem po wystawie udałam się z koleżankami do kafejki w moim mieście, o której niewielu moich znajomych słyszało, ale gdy ich tam zabieram, to zawsze wychodzą zadowoleni. Poza dobrą kawą lub herbatą można uraczyć się dobrymi ciastami. Celowo nie piszę „wypiekami”, bo nie są to tradycyjne, mamine ciasta. Wegańskie, bezglutenowe, ale także muffinki z mąką… Chyba wszystko zależy od tego,co przyjdzie do głowy szalonemu cukiernikowi 😉 Gdy jedną  z koleżanek zabrałam tam miesiąc temu, pierwszy raz miała okazję spróbować tofurnika – wegańskiego ciasta na bazie tofu, które konsystencją przypomina sernik. Wzięła ciekawy smak, cytrynowo-imbirowy, jednak taki smakołyk jest dość kontrowersyjny, zatem byłam lekko zaniepokojona. Koleżanka jednak była zaskoczona i zadowolona, chce tam wracać!

MIEJSCA, DO KTÓRYCH WARTO WRACAĆ

Mam jednak świadomość, iż jeśli chodzi o takie miejsca, nie tylko dobra kawa i ciasto mają znaczenie. Owszem, z większą chęcią wydaje się pieniądze na dobre posiłki, ale tutaj zdecydowanie działa też atmosfera. Kameralny lokal, uśmiechnięta obsługa, stonowany wystrój… Miejsce bardzo przytulne i ładnie urządzone, ale dzięki pozytywnej energii pracowników zyskuje sporo ciepła i powoduje, że wychodząc już ma się ochotę na kolejną wizytę. Zawsze wychodzę z tej kafejki wypoczęta, w dobrym humorze i mam chęć do działania – takie są właśnie miejsca,do których warto wracać!

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o