Jak wybrałam swoje One Little Word na 2022 rok?

opycha.pl

O One Little Word pisałam już rok temu, gdy pierwszy raz zabrałam się za ten projekt. W ramach szybkiego przypomnienia -OLW to słówko, które mam przyświecać przez cały rok. Ma być czymś w rodzaju motta, które będzie nam przyświecać kolejne 12 miesięcy. Tutaj znajdziesz więcej szczegółów o samym projekcie One Litte Word. W tym artykule zamierzam natomiast skupić się nie tyle na podstawach, ile na tym, jakie OLW wybrałam na ten rok i czym się kierowałam w jego ustaleniu. Kto wie, być może ten wpis cię zainspiruje i pomoże wybrać twoje własne słówko?

Z tego wpisu dowiesz się:

Jak brzmi moje One Little Word i dlaczego wybrałam właśnie to słowo?

Jak ja odczytuję moje One Little Word na 2022 rok?

Jak Ty możesz zacząć zabawę z One Little Word?

Jak wybrałam swoje One Little Word na 2022 rok?
One Little Word to tylko symbol, ale dobrze dobrane świetnie się sprawdza jako życiowy drogowskaz!

One Little Word -jak brzmi moje słówko i czym się kierowałam przy wyborze?

W ubiegłym roku wybrałam swoje słówko trochę na „przypał”, ale okazało się, że to był strzał w dziesiątkę! Całe dwanaście miesięcy działałam w imię wyrazu „służyć”. Tak dobrze trafiłam, że moja podświadomość sama wysyłała mi odpowiednie sygnały, a ja nie musiałam sobie na każdym kroku przypominać o moim OLW. A jak jest w tym roku?

Teraz będzie mi przyświecać słówko „działać”. Wybrałam je bardzo świadomie, opierając się na analizie ubiegłego roku i celach, które ustaliłam na obecny. Na początku wahałam się jeszcze nad wyrazem „istotny”, które miało wesprzeć moją „dietę niskoinformacyjną” i pomagać w ustalaniu priorytetów. Szybko jednak doszłam do wniosku, że fajnie czasem robić też rzeczy mało istotne, które po prostu dają mi przyjemność. Biorąc pod uwagę, że cały czas mam poczucie, jak bym przespała ostatnie dwa lata i nie zrobiła praktycznie nic, uznałam, że „działać” będzie idealne!

Mam nadzieję, że intuicja mnie nie zawiedzie i słowo zamieni się w rzeczywistość. Brak systematycznego, dobrze ukierunkowanego działania spowodował między innymi to, że wciąż nie ukazał mój się e-book o tym, jak wydawać mniej na jedzenie. Hamował mnie też syndrom oszusta i strach przed ewentualnym sukcesem (brzmi dziwnie, ale to naprawdę możliwe), jednak brak działania to najgorsze zło! Denerwuje mnie to, tym bardziej że bardzo by się przydał przy pierwszym lockdownie i teraz, przy kosmicznej inflacji. Dokończenie e-booka będzie moim podstawowym celem w pierwszym kwartale 2022 roku, ale muszę działać, aby tak się stało. Przy okazji wspomnę, że możesz się zapisać na listę osób zainteresowanych e-bookiem. Nie zobowiązuje cię to do zakupu, jedynie do subskrypcji newslettera. Dlaczego warto? Choćby dlatego, że jak już produkt ujrzy światło dzienne, to dostaniesz zniżkę! Wieść gminna niesie też, że piszę mejle, które przyjemnie się czyta, a przy tym motywują i inspirują. Tutaj znajdziesz formularz umożliwiający zapis na listę zainteresowanych e-bookiem.

Co rozumiem przez moje One Little Word na ten rok?

Gdy wybierałam OLW na rok temu, sprawdziłam jego znaczenie w słowniku. Tym razem postanowiłam rozpisać sobie hasła, z którymi mi kojarzy się wyraz „działać”. Poniżej mapy skojarzeń, że tak to ładnie nazwę, rozpisałam sobie wyjaśnienie każdego skojarzenia. Już w trakcie tej czynności doszło do mnie, że prawdopodobnie kolejny raz wybór był idealny. Mając już ustalone cele na 2022 rok, wiedząc, co muszę poprawić, aby nie powtórzyć tych samych błędów, widziałam, jak „działać” spaja mi to wszystko w spójną całość. Ciekawi cię, co znaczy dla mnie ten wyraz? Poniżej znajdziesz rozpiskę!

Moje skojarzenia z wyrazem działać:

  • nie stać w bezruchu -działanie zawsze powoduje jakąś zmianę, a często rozwój; nawet czynności zakończone niepowodzeniem czegoś nas uczą
  • skuteczność -dobrze dopasowane działania zwiększają szanse na osiągnięcie ustalonych celów
  • być użytecznym -działając w odpowiedni sposób stajemy się przydatni dla innych (co trochę łączy się z moim poprzednim słówkiem „służyć”
  • pracować -działanie oznacza pracę, a praca efekty
  • sprawczość -skoro działanie oznacza pracę, która przynosi efekty i pozwala nam wpływać na rzeczywistość (potocznie mówimy o „braniu spraw w swoje ręce”)
  • wartość -działanie jest dla mnie podstawą wytwarzania czegoś wartościowego, z czego mogę sama korzystać, ale też podzielić się tą wartością z innymi
Jak wybrałam swoje One Little Word na 2022 rok?
W tym roku przy wyborze One Little Word przydało mi się podsumowanie poprzednich 12 miesięcy

Chcesz znaleźć swoje One Little Word, ale nie wiesz jak?

Starałam się nie rozpisywać zbyt długo, ale myślę, że powyższe akapity dość skutecznie wyjaśniają mój wybór. Co o tym myślisz? Pytam, bo jak wspomniałam, w tym roku działam (o, widzisz, już są pierwsze efekty wyboru! 😉 ) na skojarzeniach. Być może ty zupełnie inaczej rozumiesz wyraz „działać”…

No dobrze, skupmy się teraz na twoim słówku! Chcesz zacząć zabawę z OLW, ale nie wiesz jak? Nie będę wymyślać cudów na kiju… Spróbuj skorzystać z moich metod! Jeśli robisz plany roczne i masz możliwość analizy tego, co było, zrób tak, jak ja w tym roku. Zastanów się, co pomoże ci uniknąć już popełnionych błędów, a co sprawi, że kolejny rok będzie lepszy. Dopasuj słowo tak, aby związane z nim rzeczy prowadziły cię w dobrym kierunku. Jeśli nie robisz planów, zastanów się, czy masz jakiś cel, który chcesz w tym roku osiągnąć. Dobierz słówko tak, aby związane z nim skojarzenia wspierały działania niezbędne do jego realizacji. Celów też nie ustalasz? Pozostaje ostatnia opcja… Wyobraź sobie, jak ma wyglądać twój idealny rok, a potem pomyśl, które słowo najlepiej to odzwierciedla. Marzy ci się urlop w ciepłych krajach lub zimowy wypad narty? Dobrze to odzwierciedla wyraz „podróże”, który skutecznie ci przypomni, że robisz nadgodziny czy ciężko pracujesz, bo potrzebujesz kasy na bilet lotniczy. 😉

Szukając swojego One Little Word, pamiętaj, że nie musi to być decyzja na cały rok (choć teoretycznie powinna). Jeśli w lutym czy kwietniu okaże się, że chcesz zmienić słowo, bo to jednak nie pasuje, to przecież świat się nie zawali!

0 0 głosy
Oceń wpis
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Opinie w linii
Zobacz wszystkie komentarze
blogierka
2 lat temu

Jak tylko zaczęłam czytać – pomysłałam, że moje będzie „przypał”.
Paczam a tu Twoje zeszłoroczne xD.
Ale obawiam się, że u mnie przypał to bardziej styl życia niż jedno słowo ;).

Zatem owocnego DZIAŁANIA w tym roku! 🙂

blogierka
2 lat temu
Odpowiedz do  opycha.pl

Hehe, no i chyba dobrze mnie wyczułaś – ja raczej nie umiem inaczej funkcjonować xD.

3
0
Chętnie poznam twoje zdanie, zostaw komentarz!x