poszukiwania pracy, jak znaleźć pracę, nowa praca, lepsza praca

Z pracą podobno jest tak, że jak się jej nie ma, to się jej szuka, a jak już się znajdzie, to… szuka się nowej. Chyba coś w tym jest, bo każdemu z nas zdarza się marudzić, a urlop często cieszy jak szóstka w totolotka. Zatem jak zmienić pracę na lepszą? Najlepiej szybko…

poszukiwania pracy, jak znaleźć pracę, nowa praca, lepsza praca
autor: Joanna Malinowska

PIERWSZY KROK DO LEPSZEJ PRACY

Musisz się zastanowić co Ci się w twojej obecnej pracy nie podoba. Czy to zbyt niska pensja? Masz już dość wiecznych nadgodzin? Może jednak to wypalenie zawodowe (ostatnio takie popularne)? A może po prostu twój szef jest bucem nie z tej ziemi? No cóż, każdy powód jest dobry, żeby dokonać zmian na lepsze. Pozwolę więc sobie wypunktować najczęstsze przywary każdej pracy, a ty zaznacz te, które występują u ciebie. Dzięki temu będziesz lepiej wiedzieć, czego unikać w nowej pracy.

  • za mało mi płacą
  • czuję się niedoceniony
  • mój kierownik to palant
  • mam problem z dojazdem
  • wypaliłem się

DRUGI KROK DO LEPSZEJ PRACY

Teraz zabierz się za aktywne szukanie pracy. Otwórz w drugim oknie wyszukiwarkę, wpisz w Google hasło „praca”. Możesz zajrzeć np. na

najpopularniejszy portal, czyli pracuj.pl. Wybierz pierwsze ogłoszenie, które Ci się spodoba. Ale tak wiesz, taka praca marzeń!

TRZECI KROK DO LEPSZEJ PRACY

Teraz się zastanów co musisz zrobić, żeby dostać tę wymarzoną pracę. Podszkolić angielski? Nauczyć się obsługi jakichś dziwnych programów? Zainwestować w kursy i szkolenia? Chce ci się to wszystko robić? Jeśli tak, to trzymam za ciebie kciuki. Jeśli natomiast chociaż przez chwilę przeszło ci przez myśl, że może jednak twoja dotychczasowa robota nie jest taka najgorsza, to gratuluję! W pięć minut Twoja praca stała się lepsza!

Podobne wpisy