Czego Ci życzę w 2018 roku?

31 grudnia 2017opycha.pl

Odchodzi rok 2017, przychodzi 2018. Zwykle jest to dla nas nowy rozdział, nowy początek. Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie rok 2017 był dość intensywny w doświadczenia bardzo różnego rodzaju. Miałam okazję poznać nie tylko bardzo dużo nowych smaków, ale też bardziej poznać siebie, bo los ciągle rzuca nam jakieś kłody pod nogi, a to jest okazja, aby nauczyć się swojego charakteru. Czego więc życzę Ci w tym nadchodzącym 2018 roku?

życzenia noworoczne 2017-18

W 2018 ROKU ŻYCZĘ CI DUŻO DOBROCI DLA INNYCH I DLA SIEBIE

Dlaczego? Bo żyjemy w ciągłym pędzie, zapominając o sobie wzajemnie. Niestety miałam w tym roku okazję napatrzeć się na ludzi, którzy z przyczyn losowych znajdowali się w różnych ciężkich sytuacjach. Miałam okazję też porozmawiać z kilkoma osobami starszymi, które mają często zupełnie inny punkt widzenia na wszystko. Uświadomiłam sobie, że kiedyś ja mogę się znaleźć w trudnym położeniu, ja będę stara i nie mam teraz pewności, czy ktoś poda mi szklankę wody… Szanujmy się, pomagajmy sobie (w granicach rozsądku), uśmiechajmy się do siebie! Życie i tak jest trudne, szef na nas warczy, żona czy mąż mają humory, albo siedzimy w domu z kotem czy psem, z którym kontakt werbalny jest dość utrudniony… Po co więc jeszcze sobie utrudniać? Nie wiem, czy znacie prawo karmy, czy w nie wierzycie, nie będę przekonywać, ale będę zachęcać – bądźcie dobrzy dla innych i dla siebie, uśmiechajcie się jak najwięcej, nie tylko w 2018 roku!

PODRÓŻUJ, SMAKUJ, POZNAWAJ…

Nie ograniczaj się w życiu wyłącznie do swojego podwórka. Podróżuj ile się da, smakuj nowe miejsca, poznawaj nowych ludzi i inne kultury. Nie masz nawet pojęcia jak to poszerza horyzonty! Nie musisz od razu rzucać wszystkiego, brać kredyt pod zastaw mieszkania i podróżować dookoła świata… Często się zdarza, że nie znamy nawet bliskiej okolicy swojego miejsca zamieszkania. Jeśli to jednak możliwe, podróżuj dalej. Nie bój się kontaktu z obcymi ludźmi, w trakcie podróży nie idź ślepo za przewodnikiem, odwiedzaj małe uliczki (to w nich jest najwięcej klimatu), ale przede wszystkim poznawaj! Rozmowy z miejscowymi czy jedzenie lokalnych przysmaków czasem mówią o kulturze duuużo więcej niż wystawa w muzeum. Ja w tym roku pierwszy raz odwiedziłam między innymi Grecję, o której marzyłam od dawna. Fakt, był to jednodniowy, spontaniczny wypad i do mało turystycznej miejscowości, ale i tak energia była niesamowita!

WYJDŹ ZE STREFY KOMFORTU, ŻYJ TAK, JAK CHCESZ!

Na koniec zadaj sobie pytanie – czy żyjesz tak, jak chcesz, czy tak, jak możesz? Często opieramy swój styl życia na tym, co najłatwiej nam osiągnąć, bierzemy to, co daje nam los. Może czas najwyższy to zmienić, wyjść ze strefy komfortu i zacząć dzięki temu żyć tak, jak chciałbyś żyć? Ja dokładnie rok temu otworzyłam nowego bloga. Często słyszałam, że to błąd, iż nie przeniosłam tutaj wpisów z tego starego, ale dla mnie to było symboliczne zagranie – nowy rozdział. Staram się uczyć i rozwijać i nawet dostaję sygnały, że to zauważacie. Jest to efekt pracy, poszukiwań i pomocy od innych. Niestety skutkiem jest chroniczny brak czasu, ale podoba mi się to, to lepsze niż siedzenie na kanapie i oglądanie telewizji! Co jeszcze ciekawego zrobiłam w tym roku? Przebiegłam maraton, który także był dla mnie ciekawym i bardzo pouczającym doświadczeniem. Poszłam z grubej rury, przeleciałam najbardziej prestiżowy maraton w Dębnie, czyli kolebce tego typu biegów w Polsce. Było ciężko, nie raz miałam ochotę zrezygnować, a przed samym startem złapałam taką infekcję, że ledwo oddychałam, oczy miałam spuchnięte jak balony i łzy leciały mi z nich niemiłosiernie, ale 20 tygodni przygotowań nie mogło pójść na marne… Rok 2017  minął też trochę pod znakiem Bałkanów! To tam zakochałam się w słońcu, w podrobach, w poznawaniu nowych ludzi. Niestety nie udało się w tym roku jechać na zimowe wakacje do Włoch, ale nie można mieć wszystkiego. Niestety, w tym roku odeszło też wielu ludzi, jednak bardzo mi bliska. Jest to trudne przeżycie, spory cios, ale trzeba się nauczyć tego, iż taka jest natura ludzka – rodzimy się i umieramy. Życie mamy tylko jedno, dlatego życzę Ci, abyś wykorzystał je jak najbardziej, zamiast marudzić działał, zamiast pluć jadem emanował dobrą energią i zmieniał swój świat adekwatnie do swoich potrzeb, a nie odwrotnie.

OBY TEN NADCHODZĄCY 2018 ROK BYŁ JESZCZE LEPSZY!

Poprzedni post Kolejny post