10 pytań do Magdaleny Widłak -Langer z Wirtualnego Gabinetu Psychologicznego – psychetee.pl

opycha.pl

 

wywiad z Magdaleną Widłak-Langer z Wirtualnego Gabinetu Psychologicznego psychetee.pl

zdjęcie dostarczone przez Magdalenę Widłak-Langer

Dzisiaj w cyklu „10 pytań do…” goszczę Magdalenę Widłak-Langer, która prowadzi stronę psychetee.pl. Magda jest psychologiem, jednak myślę, że trochę odbiega od stereotypów, które wiążą się z tym zawodem. Jak wiesz, w tym cyklu chcę pokazać fajne (moim zdaniem) miejsca w sieci. Skąd zatem pomysł na wywiad z psychologiem? Do Magdy trafiłam jakiś czas temu. Nie szukałam terapeuty. Magda poza Wirtualnym Gabinetem Psychologicznym prowadzi także blog i właśnie dzięki temu nawiązała się nasza wirtualna znajomość. Same artykuły to nie jedyny powód, dla którego zaprosiłam Magdę. Po wymianie kilku komentarzy okazało się, że często mamy podobne spojrzenie na różne tematy, skoro więc lubisz czytać mojego bloga, to myślę, że Ją też polubisz 😉

wywiad z Magdaleną Widłak-Langer z Wirtualnego Gabinetu Psychologicznego psychetee.pl

zdjęcie z zasobów Magdaleny Widłak-Langer

Magdalena Widłak-Langer z zamiłowania i zawodu psycholog patrząca na człowieka holistycznie, zafascynowana światem relacji i komunikacji różnego rodzaju. Pracuje w nurcie psychologii pozytywnej, skupiając się na zasobach, a nie brakach klienta. Projektuje i realizuje warsztaty dla rodziców, nauczycieli i terapeutów w całej Polsce. Regularnie pisze dla prasy, portali oraz na blogu. Prowadzi sesje zdalne w Wirtualnym Gabinecie Psychologicznym, założycielka www.psychetee.pl, ambasadorka Lekcji Akceptacji oraz współtwórca książki „Lekcja Akceptacji. Poznaj. Zrozum. Zaakceptuj”. Nauczycielka i miłośniczka jogi, minimalizmu, zdrowego stylu życia i mruczących kotów 😉

5 2 głosy
Oceń wpis
Subskrybuj
Powiadom o
guest
22 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Opinie w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Lilyfly
4 lat temu
Oceń wpis :
     

Bardzo wartościowy dla mnie wywiad. Z pewnością także dlatego, że mam bardzo bliskie poglądy do tych przedstawionych. Ale wiecie dziewczyny, co mnie najbardziej denerwuje? Że prowadząc gabinet trzeba głośno mówić, że jest przyjazny LGBT. I w żadnym wypadku nie chodzi mi tu o powszechny argument „promowania ideologii”, tylko… Przecież to powinno być normalne! Nie powinno być potrzeby dopisywania tego! To jest człowiek, który potrzebuje psychoterapii, a psycholog nie ocenia. Tymczasem osoba o innej orientacji musi szukać tego poświadczenia, żeby wiedzieć, że nie zostanie odrzucona czy wyśmiana przez terapeutę i to jest maksymalnie przykre! Gabinet przyjazny LGBT kojarzy mi się z… Czytaj więcej »

Psyche Tee - Wirtualny Gabinet Psychologiczny
Odpowiedz do  opycha.pl

Pamiętam klienta, z którym pracowałam nad coming outem – nikt z rodziny nie wiedział o jego orientacji, a wśród przyjaciół może dwie, trzy osoby (a to była osoba po 30-stce) i największa obawę przed sesją miała związaną z tym, co negatywnego usłyszy na swój temat…Strasznie to przykre…

Psyche Tee - Wirtualny Gabinet Psychologiczny
Odpowiedz do  Lilyfly

Wiesz, dla mnie jest oczywiste, że pracuje z osobami LGBT. Jednak wiem, że dla niektórych psychologów czy psychoterapeutów, to jest problem. Szczególnie jeżeli osoba LGBT przychodzi z czymś co dotyczy orientacji. Dlatego to zaznaczam. Poza tym, samo spotkanie z psychologiem dla wielu osób jest bardzo stresujące, więc gdyby jeszcze ludzie mieli się zastanawiać nad tym, czy zostaną dobrze potraktowani, czy nie spotkają się z ostracyzmem, krytyką czy niewłaściwym postępowaniem (polecenie szpitala psychiatrycznego, jako sposobu na „leczenie” np. homoseksualizmu), nie dziwi, że wola wiedzieć, sprawdzić, doczytać czy to jest osoba przyjazna LGBT. Wielu psychologów chrześcijańskich, będzie osobom LGBT polecać terapię reparatywną,… Czytaj więcej »

Marta | Projekt Spokój
Marta | Projekt Spokój
4 lat temu

Bardzo fajny i ciekawy wywiad, podobnie jak i sama Magda, którą bardzo cenię. Jest przemiłą i sympatyczną osobą 🙂 Uważam, że o zdrowie psychiczne należy dbać tak samo, jak o fizyczne, bez dwóch zdań. W końcu człowiek nie składa się tylko z ciała. Warto zadbać o swój dobrostan i szczęście, a już na pewno wtedy, kiedy czujemy, że sami sobie nie poradzimy, pójść do odpowiedniego specjalisty.

Psyche Tee - Wirtualny Gabinet Psychologiczny
Odpowiedz do  opycha.pl

Zgadza się i bardzo mnie cieszy, ze ten trend zaczyna się pojawiać – że zamiast czekać do ostatniej chwili, ludzie jednak zaczynają szukać rozwiązań wcześniej:)

Psyche Tee - Wirtualny Gabinet Psychologiczny

Marta, bardzo dziękuję za tak ciepłe i miłe słowa. Bardzo miło mi to czytać:) Mam nadzieję, że poza wywiadem, znajdujesz na moim blogu wartościowe treści:)

Pozdrawiam serdecznie:)

blogierka
4 lat temu
Oceń wpis :
     

Oo, ja nie wiedziałam, że Ty masz taki format na blogu kulinarnym :D.
Ale proposuje- poznawanie ludzi to jest coś, co ja osobiście uwielbiam i tez quizuje ludzi na blogu :D.

Psyche Tee - Wirtualny Gabinet Psychologiczny
Odpowiedz do  opycha.pl

Dlaczego niestety? To wartościowe:)

Psyche Tee - Wirtualny Gabinet Psychologiczny
Odpowiedz do  blogierka

Też lubię poznawać ludzi:)

Miye's Imaginations
4 lat temu

Bardzo ciekawy wywiad, a pani Magdalena pisze u siebie naprawdę warte uwagi treści.

Psyche Tee - Wirtualny Gabinet Psychologiczny
Odpowiedz do  opycha.pl

Aniu, bardzo dziękuję za wszystkie dobre słowa i zaproszenie do swojego miejsca w sieci. Cieszę się bardzo, że mogłam u Ciebie wynieść nieco psychologię z Gabinetu i pokazać ją i siebie innym, żeby ludzie zobaczyli, że „nie taki diabeł straszny” 😉

Psyche Tee - Wirtualny Gabinet Psychologiczny
Odpowiedz do  Miye's Imaginations

Bardzo się cieszę, że ten wywiad przypadł Ci do gustu. Dziękuję za informację zwrotną i dobre słowa:) Mam nadzieję, że znajdziesz u mnie jeszcze nie raz coś wartego uwagi:)

P.S. Jestem Magda 🙂

katsin
4 lat temu

Bardzo ciekawy, inteligentny wywiad! Pod każdym względem! Dzięki wielkie!

Psyche Tee - Wirtualny Gabinet Psychologiczny
Odpowiedz do  katsin

Cieszę się bardzo, że ten wywiad jest dla Ciebie wartościowy i bardzo dziękuję za informację zwrotną:)

22
0
Chętnie poznam twoje zdanie, zostaw komentarz!x