Sałatka z kurczaka, marchewki i mandarynek

1 listopada 2017opycha.pl

Za oknem przeplata się polska złota jesień na zmianę z zimą, zatem trzeba rozgrzać oczy jedzeniem. Zapraszam więc dziś na coś w kolorze pomarańczowym. Moją propozycją jest bardzo prosta sałatka z kurczaka, marchewki i mandarynek, która świetnie się nada do pracy. Prosta w wykonaniu, ale przede wszystkim lekka. Kawałki kurczaka sprawiają, że sałatka jest lekka, a mandarynki dają jej fajnego kopa. Do tego wszystkiego chrupiąca marchewka i zdrowa oliwa, nic, tylko szamać!

Sałatka z kurczaka, marchewki i mandarynek

Sałatka z kurczaka, marchewki i mandarynek

Ilość porcji: 1 osoba

Stopień trudności: proste

Składniki

  • pół piersi kurczaka
  • średnia marchewka
  • 2 mandarynki
  • odrobina oliwy
  • szczypta soli
  • chilli z młynka lub pieprz

Sposób przygotowania

  1. Pół piersi kurczaka przekrój wzdłuż dzieląc na dwa pasy. Posyp mięso solą i chilli/pieprzem, po czym usmaż bez tłuszczu na patelni grillowej na złoto. Odłóż na bok, aby mięso odpoczęło.
  2. Obierz marchewkę, pokrój w cienkie słupki. Mandarynki obierz i oczyść jak najbardziej z białych elementów, które zostają po ściągnięciu skórki.
  3. Do miski wrzuć marchew, rozdzielone cząstki mandarynek, kurczaka pokój w mniejsze kawałki i dorzuć do reszty składników. Posyp wszystko szczyptą soli, polej odrobiną oliwy i wymieszaj. Twoja sałatka z kurczaka, marchewki i mandarynek jest już gotowa.
Życzę smacznego - Ania
http://opycha.pl/salatka-kurczaka-marchewki-mandarynek/

Podziel się
Poprzedni post Kolejny post